Gizli saklı Saklı Pamir kimdir, ne demek? Levent’i kim oynuyor? Halit Özgür Sarı hangi dizilerde oynadı?

20.07.2022 18:38 Son Güncelleme: 20.07.2022 18:40 Halit Özgür Sarı, Gizli saklı Saklı dizisinin oyuncu kadrosunda Pamir karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi görmüş oldu. Peki fakat Halit Özgür Sarı hangi dizilerde oynadı?Pamir kimdir, ne demek?Pamir 28 yaşlarında, yakışıklı, özgüvenli ve oldukça başarı göstermiş bir genç komiserdir. Organize şubenin birçok gizli saklı operasyonunda yer alır ve derhal hepsini başarı ile tamamlar. Sadullah amir ile aralarında bir baba oğul ilişkisi kurulur. Bu ilişki Pamir için oldukça önemlidir zira Pamir’in kendi ailesi ile bağları, hemen hemen ergen denilebilecek bir yaşta kopmuştur. Annesinin babasını aldatmasına daha çocukken tanık olan Pamir, hanımefendilere güvenmez, onlarla ilişkilerini oldukça yüzeysel meblağ. Aile terimi onun için inandırıcılığını çoktan yitirmiş bir kavramdır. Yalnız, neredeyse tek kişilik bir yaşamı vardır ta ki Sadullah amirin operasyonunda Naz ile birlikte yaşamaya başlayana kadar. O artık Pamir Ulaş değil, Yaz Güneş’in kocası Levent Güneş olmuştur.Pamir isminin anlamı nedir?Pamir kökeni Türkçeden gelen ve uzun senelerdir kullanılan güzel adlardan biridir. İsmin ayrıcalıklarından biri hem kız hem de erkekler evlatları için değerlendirilmesidir. Doğrusu unisex bir isim olarak öne çıkıyor. Türkçe anlamı ise, ‘Orta Asya’daki Türk devletlerinin bulunmuş olduğu bölgede yer edinen sıra dağlar’ olarak geçmektedir. Bu doğrultuda daha oldukça zamanı bir anlamı bulunduğunu da dile getirmek mümkün.
 Pamir aslına bakılırsa 2 değişik anlamı üstünden günümüzde kullanılmaktadır. Bunlardan biri Türkçe olarak zamanı bir anlam diğeri ise Farsça şeklinde anlamdır.  – Orta Asya’da Çin, Tacikistan ve Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yer edinen, lalenin anavatanı olarak da malum, Himalaya Dağları’nın şimal noktalarını kapsayan sıra dağlar,
 – Dünyanın çatısı, (Farsça)
Halit Özgür Sarı kimdir?
4 Ekim 1993 senesinde İstanbul’da doğan Halit Özgür Sarı lisans eğitimini İstanbul Informasyon Üniversitesi Iktisat bölümünde tamamladı. Oyunculuk kariyerine 2018 senesinde rol almış olduğu Diriliş Ertuğrul dizisiyle başladı. Hakan Muhafız, Şampiyon dizilerinde ve Geçen Yaz filmiyle kariyerine devam etti. Son olarak “Kardeşlerim” dizisinde başrol oynayan Halit Özgür Sarı bu projelerde gösterdiği oyunculuk performansıyla büyük beğeni topladı. Sarı, son olarak Gizli saklı Saklı’da seyirciyle buluştu.

Son Dakika Haberler