Gayrimenkul satışının anahtarı satın alan deneyimi oldu

04.08.2022 20:27 Haber Deposu: DHA Emlak sektörünün dinamikleri değişiyor. Birçok sanayi satın alan deneyimini, alıcı ile arasındaki etkileşimi artırıp satışa çevirmek için kullanırken, yeni nesil satın alan deneyimi ilkeleri mahalli emlak pazarının pazarlama alışkanlıklarına da yön veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere nazaran müşterilerin yüzde 73’ü iyi bir deneyimin satın alma kararlarını yönlendirdiğini belirtirken, daha iyi satın alan deneyimi için daha çok ödeme hayata geçirmeye hazır olanların yüzde 86’ya ulaşmış olduğu görülüyor. Satın alan deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetleriyle destekleyerek gayrimenkul satışlarında avantaj yakalayan yerli emlak şirketi Radolar Group ise geliştirdikleri iş modeliyle yabancı yatırımcıların yüzünü Türkiye’ye çevirmeyi hedefliyor. 
 RUSYA İRAN’I BİR ADIM GERİDE BIRAKTI  Türkiye’de konut satın almanın hem fiyat hem de satın alan deneyimi açısından yabancı yatırımcılar için cazip fırsatlar barındırdığını belirten Radolar Group Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Mehrabi, mevzuyu şu sözlerle değerlendirdi:  
“Yurt dışındaki yabancı yatırımcılar birçok değişik sebepten dolayı ülkemizden konut satın alırken, mahalli pazarımızdaki yatırımcı çeşitliliği de artıyor. TÜİK Haziran verilerinden hareketle ortalama 2 bin konut alarak zirveye yükselen Rusya, İran’ı bir adım geride bırakırken, sıralamayı Irak, Çin ve Almanya takip ediyor. Normal olarak tüm yabancı vatandaşların başka bir ülkeye yatırım yaparken kafalarında sorular bulunduğunun farkındayız. Satın alan gereksinimlerine odaklı geliştirdiğimiz iş modelimizle yalnızca ev satmıyor, hem de onlarla empati kurarak Türkiye’ye gönül rahatlığıyla yatırım yapmalarını sağlıyoruz.” 
 İYİ MÜŞTERİ DENEYİMİ ARAYAN GAYRİMENKUL YATIRIMCILARININ YÜZÜ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ 
Vatanımızda konut satın alarak yatırım yapmak isteyen vatandaşların birbirinden değişik sebep ve koşula haiz bulunduğunun altını çizen Serdar Mehrabi, “Türkiye’de yatırım yapmak isteyen değişik yaş gruplarından vatandaşların gereksinimleri değişkenlik gösterebiliyor. Genç ve bekar insanoğlu daha iyi iş imkanlarına haiz olmak isterken, evli ve çocuklu insanoğlu ise evlatlarının eğitim hayatlarını önceliklendiriyor. Kimisi de burayı köprü olarak görerek, gelecek dönemde Avrupa’ya taşınmayı hayal ediyor. 2009’dan bu yana emlak piyasasında hizmet veren Radolar Group olarak ikimiz de satın alan deneyimini önceliklendirdiğimiz kontakt stratejimizle yabancı yatırımcıların önünü açarak devletimizde de konforlu bir yaşama haiz olmalarına kapı aralıyoruz. İran ve Azerbaycan vatandaşlarına satış yaparak başladığımız serüvenimize değişik coğrafyaları da ilave ederek devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.  
EMLAKTA KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMET YATIRIM LOKASYONLARINI ÇEŞİTLENDİRDİ 
Son dönemde Rusya, Kazakistan ve Ukrayna şeklinde ülkelerden yoğun talep aldıklarını aktaran Serdar Mehrabi, “Global trendlere liderlik eden Türkiye emlak piyasası hızla büyürken, yabancı yatırımcıların coğrafi çeşitliliği de artıyor. Bilhassa Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşla beraber iki ülkenin vatandaşları ülkemize artık daha oldukça rağbet gösteriyor. Bu bölgelerden gelen yatırımcılar geçtiğimiz yıllarda meşhur dinlence destinasyonları içinde yer edinen Antalya, Alanya, Muğla şeklinde şehirleri tercih ederken, kişiye hususi sunduğumuz hizmetlerle öteki şehirlerdeki avantajları da keşfederek değişik bölgelerden ev satın alıyor” dedi. 
 RUSLARIN İLK DURAĞI ARTIK ANTALYA DEĞİL, İSTANBUL 
Rusya ve Ukrayna’dan yatırımcıların yeni rotalarının ilk esnasında İstanbul olduğuna dikkat çeken Serdar Mehrabi, “İstanbul, gerek değişik kültürlerin bir arada yaşamış olduğu yapısı gerekse her mesleğin kolayca icra edilebileceği bir metropol olduğundan eskisinden oldukça daha çok talep alıyor. Bilhassa de gelecek dönemde gittikçe kıymet kazanacak Beylikdüzü, Kartal, Beykoz ve Sarıyer şeklinde ilçeler yatırımcıların ilk adımda inceledikleri ilçeler oluyor. Ikimiz de bu bölgelerde ev satın alarak yatırım yapmak isteyen kişilere yalnızca emlakçılık yapmakla sınırı olan kalmıyor, onların tüm gereksinimlerini kapsamlı bir halde değerlendiriyoruz. İran başta olmak suretiyle yer aldığımız ülkelerdeki pozisyonumuzu korumak ve Rusya pazarında daha etken rol oynamak için dürüst ve saydam hizmet anlayışımızla etkinlik alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Son Dakika Haberler